Zaloguj
2 lipca 2020

Felietony

22
luty


2016-02-04
Małe Dziecko. Duża zmiana?
- zaproszenie na wykład.

"Kiedy obserwuję dzieci w przedszkolach i słucham co mówią, jakich słów używają, o czym opowiadają to przykładam wielką uwagę do znajdowania w rozmowach pozytywnych rozwiązań, radosnych nastawień do siebie i do innych. Jestem pełna życzliwości i umacniam przekonanie, że w każdej sytuacji znajdą się optymistyczne rozwiązania, które są dobre. Zdarzają się też rozmowy o pesymistycznym zabarwieniu. Nad takimi sytuacjami, rozmowami, neleży się pochylić.

Pesymizm wypływa z kilku źródeł, po pierwsze z genów, pesymizmu dorosłych otaczających dziecko, uwag krytycznych, sytuacji w których dziecko jest bezradne. Można na niego mieć wpływ i go zmieniać. A teraz neleży sobie postawić pytanie Małe dziecko - duża zmiana, czyli jak rozwijać optymizm u dziecka. Czy My jako rodzice mamy wpływ na to jak nasze dziecko będzie radziło sobie w życiu? Czy My możemy rozwijać swoje umiejętności i uczyć się optymizmu? Jedna część jest wciąż znakiem zapytania, druga to TAK, bo powinniśmy być częścią zmiany." - Mirela Nawrot

Serdecznie zapraszamy na wykład Mireli Nawrot pt. "Małe Dziecko. Duża zmiana?" - 22 lutego 2016 r. o godz. 17:30 w Sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy ul. Kondratowicza 20

Mirela Nawrot - ekspert, trener, coach Autorka ponad 100 artykułów, współautorka programów rozwojowych dla edukacji przedszkolnej "Partnerskie przedszkole", "Optymistyczne przedszkole", "Kraina dzieci w Europie". Autorka programu "Dziecięca Kraina Kreatywności" i licznych programów szkoleniowych dla kadry kierowniczej i pedagogicznej przedszkoli. Założycielka Sieci uczących się przedszkoli "SUPEŁ", członkini Międzynarodowej Sieci Men in Childcare.

 

Więcej na wszechnica.targowek.waw.pl

 

 


 


Pozostałe wpisy

ilość wszystkich aktualności: 115

4321

Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij