Zaloguj

Aktualności2021-12-28
Zaszczep pupila, to tylko chwila!
Kolejny przypadek wścieklizny w pobliżu Ząbek.

21 grudnia na warszawskim Targówku potwierdzono kolejny przypadek wystąpienia wścieklizny. Tym razem u lisa. W ostatnich dwóch miesiącach odnotowano wiele przypadków tej choroby w bezpośrednim sąsiedztwie Ząbek. M.in: na Pradze-Południe, w Zielonce oraz wielokrotnie w gminie Wawer. 

Oprócz typowych wystąpień tej choroby u zwierząt dziko żyjących pojawia się coraz więcej przypadków wścieklizny u zwierząt żyjących w bliskim otoczeniu człowieka. Nasz pies lub kot jest również narażony na niebezpieczeństwo.

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii prowadzi akcję

Zaszczep pupila, to tylko chwila!

Wścieklizna jest  jedną z najdłużej znanych i najgroźniejszych chorób odzwierzęcych.  Wirus wścieklizny przenosi się głównie poprzez kontakt śliny zakażonego zwierzęcia z uszkodzoną skórą lub błoną śluzową (pogryzienie). Wścieklizna jest chorobą śmiertelną, która wg danych WHO rokrocznie powoduje zgon około 60 tysięcy osób, głównie w Azji i Afryce.

Do tej pory nie został odkryty lek na wściekliznę!

Zabezpieczeniem przed zachorowaniem psa lub kota jest jego szczepienie!

Regularne szczepienie psa chroni także przed ewentualną chorobą otaczających go ludzi. Brak szczepienia psa na wściekliznę jest równoznaczne z narażaniem nas i naszych pupili na śmiertelne niebezpieczeństwo.

 

Więcj o akcji:


 Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności". wiem, zamknij