Zaloguj
16 czerwiec 2019
Nocelgi - Warszawa, Ząbki
Noclegi pod Warszawą

Andrzej Potęga "Pierwiastek"
polski gitarzysta basowy

HYDRAULIK
Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
www.hydraulikzabki.pl

Aktualności2018-09-10
Żołędzie i orzechy dla zwierzaków z Warszawskiego ZOO


W warszawskim ogrodzie zoologicznym ruszyła zbiórka zapasów na zimę. Goście ZOO proszeni są o przynoszenie orzechów włoskich, laskowych i żołędzi. W ramach podziękowania zoo obdarowuje bezpłatnymi wejściówkami. Dziesięć litrów żołędzi albo pięć litrów orzechów włoskich bądź laskowych – za taką liczbę pokarmu można otrzymać bezpłatne wejście do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego.

Zbierzcie odpowiednią ilość żołędzi lub orzechów (szczegóły poniżej) i wymieńcie je na wejściówkę do Warszawskiego ZOO. Tylko zbierajcie z głową. Pamiętajcie o mieszkańcach lasu, którzy też muszą zgromadzić zapasy na zimę :).

Zbierając żołędzie i orzechy dla naszych zwierząt zostawcie część przysmaków pod drzewami dla dzikich mieszkańców okolicy.

Jesienne dary będą pokarmem dla niemal wszystkich zwierząt kopytnych – żubrów, bizonów, antylop, jeleni a nawet żyraf. Smakoszami orzechów są z kolei papugi i pawiany. Część zbiorów trafi do Ptasiego Azylu, miejsca przeznaczonego do leczenia i rehabilitacji skrzydlatych zwierząt. Co ciekawe, żołędzie są także lekarstwem na problemy trawienne niektórych podopiecznych zoo, dlatego pracownicy ogrodu prowadzą tego typu zbiórki już od ponad 40 lat.

Przelicznik:

 5 litrów orzechów laskowych = 1 wejściówka
 5 litrów orzechów włoskich = 1 wejściówka
10 litrów żołędzi = 1 wejściówka

Początek akcji: 10 września

Koniec akcji: 16 listopada lub do uzbierania odpowiedniej ilości przysmaków

Kiedy: CODZIENNIE, w godzinach otwarcia Warszawskiego ZOO

Gdzie: przy wejściach od strony ul. Ratuszowej i Mostu Gdańskiego

 

Regulamin i więcej na  facebook.com/eventsZOO WArszawa


 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij