Zaloguj
2 lipca 2020

Aktualności

24
kwiecień


2016-04-23
Światowy Dzień Ziemi 2016
pod hasłem "Palący Temat – Niska Emisja!"

Finał Światowego Dnia Ziemi w postaci otwartego festynu odbędzie się w niedzielę, 24 kwietnia 2016 r., w godz. 10.00 – 18.00, na Polach Mokotowskich w Warszawie.
Tegoroczne obchody Światowego Dni Ziemi poświęcone będą ochronie klimatu i przeciwdziałaniu niskiej emisji, większość przygotowanych prezentacji dotyczyć będzie tego tematu. Dla uczestników przygotowany jest bogaty program, prezentujący programy edukacyjne organizacji pozarządowych, instytutów, wyższych uczelni, parków narodowych, Lasów Państwowych.

Ciekawie zapowiada się stoisko Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, na którym odbędzie się wspólne układanie puzzli, domina, ekologiczne koło fortuny, konkursy plastyczne i warsztaty pn. "Mieszkańcy lasu w leśnym run-magedonie". Zainteresowani już dziś mogą zbierać elektroodpady, baterie oraz opakowania z tworzyw sztucznych, aluminium i szkła. W trakcie festynu będzie można wymienić te odpady na sadzonki roślin. Punkt zbiórki tradycyjnie uruchomiony zostanie na Stadionie Skra, a nad jego organizacją będzie czuwać Remondis Electrorecycling, Electro-System i EKO-PUNKT. Szczegółowy przelicznik co zbieramy i jakie rośliny są do wyboru na www.dzienziemi.org.pl.

Swoją prezentację na Polu Mokotowskim będzie miało Ministerstwo Środowiska, na stoisku będzie można dokonać badania spirometrycznego. Odwiedzający będą mogli także odpocząć, oglądając jeden z filmów w ramach kina letniego oraz skorzystać z licznych atrakcji, proponowanych przez animatorów. W ramach stoiska przewidziano: kino letnie, ściankę wspinaczkową dla najmłodszych, strefę kolorowania, wielkoformatową grę edukacyjną dla najmłodszych oraz inne atrakcje. Jednym z partnerów Światowego Dnia Ziemi jest Polska Organizacja Turystyczna, która serdecznie zaprasza do odwiedzenia jej stoiska i poznania laureatów polskiej edycji konkursu Eden. Więcej informacji na temat unikalnych miejsc w Polsce znajdą Państwo na stronie www.edenpolska.pl

Lasy Państwowe tradycyjnie przygotowały sadzonki rodzimych drzew - rozdanych zostanie 5000 sadzonek. Odwiedzając stoiska Lasów Państwowych przygotowane z myślą o uczestnikach Dnia Ziemi 2016, będzie można poznać zasady zachowania się w lesie, nauczyć się jak racjonalnie korzystać z lasu, odwiedzić stoiska Leśnych Kompleksów Promocyjnych.

Na stoisku Tramwajów Warszawskich będzie można dokonać pomiaru hałasu i wziąć udział w wielu konkursach, a na wspólnym stoisku Urzędu m. st. Warszawy, Lasów Miejskich Warszawy i Straży Miejskiej pokazywane będą min. badania miasta dotyczące poprawy powietrza oraz zademonstrowany zostanie samochód Ekopatrolu Straży Miejskiej do prowadzenia kontroli powietrza.

Gorąco zachęcamy Państwa do udziału w festynie z okazji Światowego Dnia Ziemi.

 

Źródło: targowek.waw.pl

Więcej na facebook.com


 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij