Zaloguj

Rozrywka i Kultura



2016-05-03
Stwórz plakat do "Rejsu"!
Konkurs na plakat filmwy - przedłużony do 8.05.16!

Szanowni Państwo,

Cały czas napływają do nas prace na Międzynarodowy Konkurs na Plakat Filmowy.

Dotarły już plakaty m.in. z Nowego Jorku, Łodzi, Wałbrzycha, Koszalina, Katowic, Białegostoku, Radomska, Nasielska, czy Grzybowa i Rogoźnika. Każda praca to interpretacja jednego z polskich dzieł filmowych: „Cześć Tereska”, „Popiół i diament”, „Rejs”, czy „Historia kina w Popielawach”.

 

W związku z licznymi telefonami zdecydowaliśmy się na przedłużenie terminu nadsyłania prac do 8 maja 2016. Mamy nadzieję, że młodzież wykorzysta dłuuuuugie weekend i stworzy coś naprawdę wyjątkowego. Przypominamy, że osoby wyróżnione i nagrodzone, oprócz nagród rzeczowych, wezmą udział w bezpłatnych warsztatach graficznych z Andrzejem Pągowskim i fotograficznych z prof. Krzysztofem Hejke.

Prace oceniać będzie jury w składzie: Andrzej Pągowski, prof. Krzysztof Hejke, Dorota Petrus i Marek Pawłowski.

 

Międzynarodowy konkurs na plakat filmowy 

Dom Kultury Zacisze wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Warszawską Szkołą Filmową i Forum Poolse Schoen in Nederland organizuje Międzynarodowy Konkurs na Plakat Filmowy skierowany do uczniów w wieku od 12 do 18 lat, uczęszczających do polskich szkół w Polsce, Holandii, Belgii, Anglii, Czechach, Białorusi i Litwie. Celem konkursu jest zainteresowanie młodych ludzi sztuką filmową, popularyzacja wśród młodzieży plakatu filmowego, propagowanie technik malarskich i graficznych jako środka wyrazu oraz wyszukiwanie nowych talentów. Przedmiotem konkursu jest plakat stworzony przez uczestnika do jednego z pięciu filmów z bazy filmoteki szkolnej. W pracach oceniany będzie poziom artystyczny, nawiązanie do tematu, przekazanie treści oraz klimatu filmu za pomocą elementów malarskich i graficznych. Laureatów wyłoni jury powołane przez organizatora. Wystawa prac oraz wręczenie nagród odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2016 w Warszawskiej Szkole Filmowej podczas VII Festiwalu Filmoteki Szkolnej.

Andrzej Pągowski: W dzisiejszych czasach młodzież pozbawiona jest edukacji estetycznej, każdy projekt który pozwala jej zapoznać się z dorobkiem kulturowym jest bardzo ważny. W przypadku plakatu tradycje i jakość polskiej szkoły plakatu powoduje, że każda próba odzyskania dawnej świetności jest godna poparcia. (…) Należy młodym ludziom uświadomić i wskazać różnicę między profesjonalnym projektem a komercyjną reklamową szmirą. To jak wychowamy młodych ludzi, zaowocuje w przyszłości świadomymi odbiorcami sztuki.

 

Krzysztof Hejke: Tak jak życie jest inspiracją dla kina, tak filmy inspirują nas do działań twórczych i poszukiwań nowych palet barwnych w naszej niejednokrotnie szarej rzeczywistości. Pragnę zachęcić młodzież do pomysłowej interpretacji, jednego z zaproponowanych arcydzieł polskiej kinematografii, której wyrazem będzie pomysłowy i wykazujący uzdolnienia plastyczne plakat filmowy wykonany w dowolnej technice graficzno-malarskiej.

 

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/2978

https://www.facebook.com/events/449141871963534/

 

Dom Kultury "Zacisze" w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

ul. Blokowa 1
03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, 22 743 87 10

NIP: 524-11-19-981


pr@zacisze.waw.pl
www.zacisze.waw.pl

 


 







Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności". wiem, zamknij