Zaloguj
22 września 2020

Felietony2017-02-04
Jacka Sasina partyjna mina.
Czy uda się wysadzić Prezydenta stolicy?

Od kilku dni rozgorzała dyskusja na temat nowej, kontrowersyjnej, warszawskiej ustawy metropolitalnej. Zaprezentowana w poniedziałek przez klub PiS, na czele z naszym sąsiadem, Panem Jackiem ustawa trafiła do sejmu.

Rozwiązanie, poza przeniesieniem zarządu powiatu z Wołomina do Warszawy, dla przeciętnego mieszkańca Ząbek nie zmienia praktycznie nic. Potwierdza to w wywiadzie z Bartoszem Węglarczykiem nasz Burmistrz Robert Perkowski. (cały wywiad)

Niestety, daje się zauważyć, że Pan Robert po szeregu lat przepracowanych dla lokalnej społeczności, gdzie wielokrotnie wykazał się zdecydowanym dbaniem o jej interesy, w chwili obecnej przygotowuje sobie podłoże pod dalszą karierę polityczną. :(

Wracając do Pana Jacka, to wyszedł on z założenia, że nazwanie nowego powiatu Warszawskiego Miastem Stołecznym Warszawa uzasadni w opinii społecznej, danie prawa wyboru Prezydenta Warszawy mieszkańcom Ząbek, Wołomina, Wiązownej, Góry Kalwaii itp. Jak wiemy ta posada uwiera od kilku lat PiS jak i personalnie Pana Jacka. Wcielenie większej ilości wyborców PiS do grona wyborców Prezydenta stolicy to posunięcie być może skuteczne ale mało wyrafinowane. W obecnej formie wręcz prymitywne. 

Rozumiem i współczuję. Trudno czasami jest się pogodzić z porażką. I to z kim? Nie dość, że z PO to jeszcze kobieta. Przecież, jak wiemy od kolegi Pana Jacka, Pana Uścińskiego, dla kobiet przewidują oni inne prawa oraz obowiązki.

Wracając do sedna, to jakoś dotychczas nikt nie wpadł na tak absurdalny pomysł, by Ząbki wybierały Burmistrza Wołomina.
Dlaczego? Przecież to jest teraz nasze miasto powiatowe. 

Nie. Przypuszczam, że poprzedni As administracji mieszkał dalej od Drewnicy.

Na co liczył Pan Jacek Sasin? Na to, że ciemny lud to kupi? Na poklepanie po plecach przez Prezesa?

Panie Jacku. Ciemny lud tego nie kupuje. 

Mam nadzieję, że nagroda od szefa też przejdzie bokiem...

 

 

Jacek Bartkowiak

 

 

Poniżej link do petycji o konsultacje społeczne.

https://secure.avaaz.org/pl/petition/Posel_Jacek_Sasin_Zadamy_konsultacji_spolecznych_w_sprawie...


 
Pozostałe wpisy

ilość wszystkich aktualności: 119

4321

Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij