• Niedziela
  23°C
  /
  16°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 18 km/h
  Burza
 • Poniedziałek
  26°C
  /
  16°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 18 km/h
  Burza
 • Wtorek
  25°C
  /
  15°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 22 km/h
  Burza
 • Zaloguj
  19 maj 2019
  Nocelgi pod Warszawą
  Hotel FOTEX w Ząbkach

  Andrzej Potęga "Pierwiastek"
  polski gitarzysta basowy

  HYDRAULIK
  Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
  www.hydraulikzabki.pl

  Felietony  2015-04-22
  Nowoczesna Automatyczna Toaleta Publiczna w Ząbkach.
  Robi wrażenie.

  Park im. Szuberta w Ząbkach wzbogacił się o nowy element małej architektury, którym jest nowoczesna Automatyczna Toaleta Publiczna WC TOP. Szalet został zlokalizowany blisko dworca PKP, pobliskiego placu zabaw oraz popularnych przystanków autobusowych. Toaleta została naprawdę luksusowo wyposażona.

  O odpowiednią higienę oraz czystość dba tutaj szereg automatycznych urządzeń.

  Zarówno muszla jak i podłoga jest myta automatycznie, lecz dopiero po naszym wyjściu z toalety. Automatycznie otrzymamy również papier toaletowy, wodę, mydło oraz suszarkę. Za zapewnienie bezpieczeństwa odpowiadają systemy czujników takich jak. ppoż. kosza na śmieci, „Żądanie pomocy”, detekcja obecności użytkownika oraz moduł sterowania GSM dla administratora oraz szereg wandaloodpornych elementów.

  Jak na tego typu nowoczesny szalet miejski przystało drzwi otwierane i zamykane są też automatycznie. Jest to bardzo przydatna funkcja szczególnie dla osób niepełnosprawnych. Z myślą o nich właśnie nowa toaleta publiczna w Ząbkach została również wyposażona w szereg poręczy oraz pochwytów. Moduł audio głosowej instrukcji użytkowania to kolejna ciekawa funkcja tej toalety, lecz bez obaw tradycyjnej instrukcji w trzech językach zarówno w środku jak i na zewnątrz szaletu tutaj nie zabrakło. Z myślą o rodzicach z małymi dziećmi pojawił się natomiast bezpieczny przewijak dla niemowląt. Jest też ogrzewanie podłogowe oraz dyfuzor zapachów.

  Z zewnątrz nowy szalet miejski w Ząbkach prezentuje się bardzo elegancko. Wykonana z szaro-czarnego granitu elewacja estetycznie komponuje się z parkowym otoczeniem. Za skorzystanie z toalety zapłacimy symboliczną złotówkę. Czas został ze względów bezpieczeństwa ograniczony do 15 min, o czym informuje specjalny wyświetlacz. Udostępnienie szaletu do użytkowania uzależnione jest jeszcze od zakończenia przez urzędników niezbędnych procedur formalnych. Z pewnością tak nowoczesna Automatyczna Toaleta Publiczna może być powodem do dumy dla mieszkańców Ząbek oraz przykładem przemyślanej inwestycji dla stolicy, która dopiero zamierza zakupić szereg tego typu obiektów. Producentem szaletu jest firma Budotechnika z Pilchowic. 

  www.budotechnika.com.pl


   


  Pozostałe wpisy

  ilość wszystkich aktualności: 106

  4321

  Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
  Dowiedz się więcej wiem, zamknij