Aktualności

2013-04-11
Dolcan Ząbki - Olimpia Grudziądz 2:0
- seria zwycięstw trwa

Po golach zdobywanych przez Grzegorza Piesię w 66. minucie oraz Damiana Jakubika w doliczonym czasie gry Dolcan Ząbki pokonał Olimpię Grudziądz 2:0. Jest kontynuacja dobrej passy DOLCANU.

Olimpia Grudziądz nastawiła się na grę z kontry. Od pierwszego gwizdka DOLCAN starał się atakować, ale goście dobrze i szczęśliwie się bronili.

W 12. minucie ząbkowiczanie powinni prowadzić, ale Grzegorz Piesio w dobrej sytuacji przestrzelił. Jedenaście minut później ładnie z dystansu przymierzył Bartosz Osoliński. Michał Wróbel z problemami obronił to uderzenie.Chwilę później niecelnie uderzył aktywny tego dnia Piesio.

Gospodarze trzy minuty przed przerwą strzelili gola, ale sędzia ocenił, że autor trafienia Damian Świerblewski znajdował się na spalonym i bramki nie uznał.

Po zmianie stron wciąż przewaga należała do gospodarzy. Olimpia broniła się skutecznie do 66. minuty. Wówczas do siatki trafił Grzegorz Piesio, który wykorzystał dogranie Osolińskiego.

Już jednak wcześniej gracze Dolcanu mogli strzelić gola. W 48. minucie Mateusz Piątkowski w dobrej sytuacji trafił w bramkarza, a dwie minuty później Dariuszowi Zjawińskiemu zabrakło zimnej krwi w dogodnej sytuacji.

Strata bramki wymusiła na Olimpii zmianę taktyki, ale goście nie byli w stanie zaskoczyć dobrze dysponowanej defensywy gospodarzy. Dolcan czekał na to, co zrobią goście i mając nadzieję na zadanie drugiego, decydującego ciosu.

W 72. minucie mógł być remis, ale uderzenie Adama Cieślińskiego obronił Rafał Leszczyński. Goście do końca dążyli do wyrównania strat i w ostatniej minucie mogli strzelić gola. Jednak w doskonałej sytuacji fatalnie spudłował Michał Łabędzki. To zemściło się na Olimpii. W doliczonym czasie gry po kontrataku na 2:0 podwyższył Damian Jakubik.

Dolcan Ząbki - Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0)
1:0 - Grzegorz Piesio 66”
2:0 - Damian Jakubik 90”