2013-02-15
Bardzo dobry wynik Ząbkovii
w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego.

Bardzo dobry wynik Ząbkovii w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego.

Opublikowane zostały wyniki za rok 2012 w ramach Ogólnopolskiego Systemu Sportu Młodzieżowego.

Ogólnopolski System Sportu Młodzieżowego to klasyfikacja punktowa, w której kluby otrzymują punkty za wywalczone miejsca w wojewódzkich mistrzostwach młodziczek, mistrzostwach juniorek młodszych (wojewódzkich i ogólnopolskich) oraz mistrzostwach juniorek (wojewódzkich i ogólnopolskich), kluby otrzymują także punkty za występy swoich zawodniczek w kadrze wojewódzkiej juniorek młodszych. System skonstruowany jest w ten sposób, iż im wyższa kategoria wiekowa, tym więcej punktów klub może uzyskać.
Miło nam poinformować, iż UKS Ząbkovia Ząbki znalazł się na wysokim 25 miejscu wśród klubów kobiecej piłki nożnej z całej Polski ujętych w systemie – to miejsce należy traktować jako sukces.
Warto podkreślić, iż w województwie mazowieckim uplasowaliśmy się na miejscu trzecim – wyprzedziły nas : MUKS Praga Warszawa i LUKS Sportowa Czwórka Radom. Działalność szkoleniową rozpoczęliśmy jednak dopiero w połowie 2009 roku (zarówno klub z Warszawy, jak i klub z Radomia szkolą piłkarki znacznie dłużej).
UKS Ząbkovia Ząbki „punktował” tylko w kategorii młodziczek (dopiero od tego sezonu mamy drużynę, która startować może w kategorii juniorek młodszych, a do kategorii juniorek nasze zawodniczki muszą jeszcze dorosnąć) natomiast obydwa kluby, które wyprzedziły nas w klasyfikacji zdobyły punkty we wszystkich trzech kategoriach. Nasze trzy zawodniczki wywalczyły także (wraz z kadrą Mazowsza) Wicemistrzostwo Polski Młodziczek, ale nie przyniosło to nam efektu w postaci zdobyczy punktowej (udział w meczach kadr młodziczek nie jest punktowany), mamy na to natomiast szansę w tym sezonie rozgrywkowym: nasze zawodniczki powoływane są do kadry juniorek młodszych, co (o ile reprezentacja Mazowsza wywalczy awans do turnieju półfinałowego, do czego jest na dobrej drodze – w jesiennej rundzie rozgrywek wygrała wszystkie trzy mecze grupowe i zajmuje I miejsce) przyniesie nam rezultat punktowy.
Zauważenia wymaga także fakt, iż tylko pięć spośród klubów, które wyprzedziły UKS Ząbkovia Ząbki w rankingu punktowało – tak jak my – tylko w jednej kategorii wiekowej. Cztery z tych klubów zdobywały jednak punkty w rywalizacji juniorek młodszych, która punktowana jest wyżej niż zmagania młodziczek. Z kolei klub, który uzyskał lepszy od nas wynik punktowy w klasyfikacji młodziczek zajął w swoim województwie II i III miejsce w gronie trzech uczestników rozgrywek (w województwie mazowieckim do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn, a nasze zawodniczki zdobyły II i IV miejsce).
Z wynikami w ramach Ogólnopolskiego Systemu Sportu Młodzieżowego można zapoznać się na stronie internetowej: http://www.sportmlodziezowy.pl/ w zakładce: Współzawodnictwo Sportowe (http://www.sportmlodziezowy.pl/wspolzawodnictwo/wspol.htm - zbiór WYN2012 oraz Wydawnictwo 2012 ).