• Czwartek
  24°C
  /
  14°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 18 km/h
  Pogodnie
 • Piątek
  24°C
  /
  15°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 14 km/h
  Pochmurno
 • Sobota
  25°C
  /
  17°C
  Wilgotność: 0%
  Wiatr: 22 km/h
  Burza
 • Zaloguj
  24 maj 2018
  Nocelgi pod Warszawą
  Hotel FOTEX w Ząbkach

  Andrzej Potęga "Pierwiastek"
  polski gitarzysta basowy

  HYDRAULIK
  Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
  www.hydraulikzabki.pl

  Aktualności  2017-04-18
  Największa w Polsce spalarnia śmieci tuż obok Ząbek.


  Zaledwie 900 metrów od kompleksu rekreacyjnego przy ul. Bardowskiego na Targówku i dwa kilometry od mocno zaludnionego regionu ulicy Powstańców w Ząbkach, już za dwa lata, powstanie największa w Polsce spalarnia śmieci. 

  Inwestycja, której koszt rozbudowy szacowany jest na ok. 1,1 mld zł, będzie zlokalizowana na warszawskim Targówku. Jak czytamy na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania - "będzie jedną z najnowocześniejszych instalacji tego typu w Europie, spełniającą surowe wymogi środowiskowe i w pełni bezpieczną dla mieszkańców." 

  Zakończenie rozbudowy planowane jest na rok 2019 r. Nowy zakład przejmie dotychczasowe funkcje instalacji MBP (mechaniczno-biologiczną) na Radiowie, obsługującą Stolicę od ponad 60 lat.

  Jak czytamy na portalu natemat.pl - "wysypisko w Radiowie to w tej chwili największa śmieciowa góra w Europie."
  http://natemat.pl/115651,najwieksza-gora-smieci-w-europie-gdzie-w-warszawie

  Obiekt na Targówku będzie składał się z dwóch niezależnych od siebie elementów: instalacji do termicznego unieszkodliwiania odpadów o wydajności ponad 300 tys., ton rocznie oraz nowoczesnej, w pełni automatyzowanej sortowni odpadów selektywnie zebranych o wydajności 30 tys. ton rocznie. Będzie również dostarczał prąd i ciepło Warszawiakom. "Będzie działał przez całą dobę i wytwarzał około 200-tu tysięcy MWh ciepła oraz około 100 tysięcy MWh energii elektrycznej każdego roku" – powiedział Adam Chwieduk wiceprezes Zarządu MPO. "Chcemy za pomocą najnowocześniejszej technologii wspierać Warszawiaków, odbierając od nich odpady i dając im w zamian energię cieplną i elektryczną" – dodał.

  Zakład Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych (ZUSOK), zlokalizowany jest przy ul. Zabranieckiej 2 w Warszawie, na terenie dzielnicy Targówek. ZUSOK funkcjonuje od 2001 roku, jako wielofunkcyjna instalacja odzysku, której elementem jest sortownia ręczna o wydajności 30 tys. ton rocznie oraz instalacja termicznego unieszkodliwiania odpadów o wydajności 60 tys. ton w skali roku.

  W najbliższym czasie organizowane będą otwarte spotkania dla mieszkańców, pierwsze z nich odbędzie się na Targówku. Udało nam się uzyskać deklarację takiego spotkania także w Ząbkach.

  "Jesteśmy jak najbardziej otwarci na rozmowy z mieszkańcami Ząbek i uwzględnimy Państwa uwagę przy uzgadnianiu lokalizacji kolejnych spotkań."- odpowiada pan Wojciech Jakubczak (Specjalista ds. komunikacji społecznej MPO).

  23 marca MPO wzięło udział w Sesji Rady Dzielnicy Targówek, w której uczestniczyli również mieszkańcy. O terminie spotkania w Ząbkach będziemy informować.

   

  Źródło: MPO


   


  Pozostałe wpisy


  Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
  Dowiedz się więcej wiem, zamknij