Aktualności

2015-04-08
Awans do Finału Klubowych Mistrzostw Polski
Juniorek Młodszych

We wtorek 7 kwietnia 2015 roku w Lublinie odbył się Półfinał Klubowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych.W turnieju wzięły udział MUKS Praga Warszawa, UKS Piątka Plus Biała Podlaska, UKS Widok Lublin i UKS Ząbkovia Ząbki.

Pierwszy mecz dziewczęta z Ząbek grały z MUKS Praga Warszawa. W 5 - minucie spotkania po strzale Igi Kowalczyk piłka odbiła się od poprzeczki. Jako pierwsza (w 7 minucie meczu) bramkę strzeliła Nikola Karczewska. potem celnie strzelały już tylko prażanki (do przerwy prowadziły 2:1), a po zmianie stron strzeliły Ząbkovii kolejne trzy bramki.
MUKS Praga Warszawa - UKS Ząbkovia Ząbki 5:1.

Drugi mecz rozpoczął się bardzo niefortunnie - piłkarki z Lublina dość szybko pokonały naszą bramkarkę, Do wyrównania doprowadziła (w 48-ej minucie meczu) Paulina Bernasiuk.
UKS Widok Lublin - UKS Ząbkovia Ząbki 1:1.
W ostatnim meczu decydującym o awansie nasza drużyna zmierzyła się z zespołem UKS Piątka Plus Biała Podlaska. W 5-ej minucie spotkania celnie trafiła Klaudia Tuszyńska. W 14-ej minucie Iga Kowalczyk pewnie wykorzystała podyktowany po faulu na niej rzut karny. W 18-ej minucie nasze przeciwniczki strzeliły kontaktową bramkę. Po przerwie trafiały już tylko ząbkovianki: Nikola Karczewska x 3, Iga Kowalczyk x 2 i Eliza Domańska.
UKS Ząbkovia Ząbki - UKS Piątka Plus Biała Podlaska 8:1.
Awans do Finału Mistrzostw Polski wywalczyły obydwie drużyny reprezentujące Mazowsze, tj. : MUKS Praga Warszawa i UKS Ząbkovia Ząbki.

Skład Ząbkovii: Paulina Bernasiuk, Klaudia Buczek (bramkarka), Magda Dąbrowska, Eliza Domańska, Ola Ferens, Magda Górecka, Nikola Karczewska, Iga Kowalczyk (kapitan), Klaudia Krawczyk, Magda Kuch, Olga Leszczyńska, Patrycja Łach, Marysia Retajczyk - Strus, Ola Rusińska, Paulina Szymańska, Klaudia Tuszyńska i Marysia Wrzesińska.

Trenerzy: Jarosław Dobrowolski i Krzysztof Goławski.

Ząbkovia wśród ośmiu najlepszych zespołów Juniorek Młodszych w Polsce !!!!! Od 17 do 23 czerwca 2015 roku nasze dziewczęta walczyły będą w Łodzi o medale.