Zaloguj

Aktualności

20
luty


2015-02-09
Maraton Teatralny w Wołominie.
Wstęp na wszystkie wydarzenia – tylko 5 złotych!

Otwarta Scena jest projektem teatralnym, który z pierwszą swoją odsłoną rusza już 20 lutego!

Stawiamy na teatry amatorskie, na kontakt z aktorem i reżyserem, luźną atmosferę, warsztaty wieczorową porą, pogadanki, happeningi... Wszystko, co przyjdzie nam do głowy i łączy się z niesamowitymi doświadczeniami.

Zapraszamy na pierwszy Maraton Teatralny w ramach Otwartej Sceny!

A w nim:

19:00 – Woody Allen „Gdy śmierć zastuka” - Studio Teatralne im. J. Woszczerowicza, Siedlce, czas trwania: 25 minut (reż. Maciej Czapski) 
Obsada: Natalia Janiuk, Wiktoria Oleksiuk.

Allen to przygoda życia - spotkanie oko w oko ze śmiercią:-) Co zrobić, gdy w twoim salonie pojawi się Ponury Kosiarz? W swej pierwszej misji! Chcesz wiedzieć, co jest po drugiej stronie? Każdy by chciał. Tego chyba sama śmierć nie wie. W każdym razie ta Śmierć. Pogodny, absurdalny, allenowski humor.

19:40 – Sławomir Mrożek „Wdowy” - Studio Teatralne im. J. Woszczerowicza, Siedlce, czas trwania: 30 minut (reż. Maciej Czapski). 
Obsada: Joanna Męczyńska, Julia Chromińska/Wiktoria Wonschik, Aleksandra Żuk, Justyna Kordek.

Gdy wdowa do wdowy... pisała Osiecka, śpiewała Rodowicz, a Mrożek... na scenie pokazał. Zdrowa dawka niezdrowego, czarnego humoru. Pobrzmiewają w dialogach najlepsze tradycje polskiej satyry, a utwór sceniczny. Czemu okłamują, czemu zdradzają, czemu odchodzą?
Ech ci mężczyźni! Wolą umrzeć niż zadbać o siebie. Wystarczy chwila nieuwagi... i już ich nie ma. Pozostaje torcik i koktajl. Smacznego!

20:30 - Sławomir Mrożek „Na pełnym morzu” - Teatr Łoscemił, Łochów, czas trwania: 45 minut (reż. Piotr Wawer).
Obsada: Rafał Bobrowski, Adrian Powierża, Michał Stelmaszek, Norbert Bański, Piotr Wawer

Sławomir Mrożek jest jednym z najbardziej znanych polskich dramaturgów. Jego sztuka absurdu ukazana przez krótkie formy sceniczne, bawiła, bawi i będzie bawić rzesze jego wielbicieli. Poruszane przez niego tematy są ponadczasowe. Wydawałoby się, że jednoaktówka napisana w 1961 roku za czasów głębokiego PRL-u ma się ni jak do rzeczywistości.
Popatrzmy zatem i zastanówmy się czy poza nazwami coś się zmieniło.
Czy ówczesne „miałem a nie było” różni się od obecnego „nie mam a jest”.

21:15 - Spotkanie z reżyserami oraz aktorami (pogadanka na dywanie z kawą i herbatą)

22:00 - Warsztaty teatralne dla nocnych marków prowadzone przez Arkadiusza Września, aktora oraz współzałożyciela Teatru Konsekwentnego w Warszawie i absolwenta Akademii Teatralnej. 
W programie: rzeźby z ludzi, latanie, kalambury, scenki, emocje grane twarzą i ciałem... To tylko część punktów programu :)!

Kilka słów o zaproszonych teatrach...

Studio Teatralne im. J. Woszczerowicza istnieje przy Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce od czterech lat. Uczestnikami zajęć Studia są uczniowie siedleckich szkół ponadpodstawowych i starsi. Na zajęciach realizuje się idee wychowania poprzez teatr i wychowanie człowieka teatru. Dotychczas zrealizowano trzy spektakle w obsadzie aktorów profesjonalnych, z udziałem adeptów Studia, to: "Moralność pani Dulskiej", "Iwona, księżniczka Burgunda" i "Skąpiec. Work in progress", oraz dwa spektakle "w obsadzie młodzieżowej" - "Sen nocy letniej" i "Do trzech razy sztuka". Przedstawienie "Wpadła i padli" jest adaptacją tego ostatniego. Opiekunem, instruktorem i reżyserem jest Maciej Czapski.

„Łoscemił”
czyli
Łochowska Scena Miłośnicza
„Łoscemił” na życzenie Dyrektora MiGOK w Łochowie, założył Piotr Wawer w listopadzie 2012 roku. Członkami „Sceny” są uczniowie miejscowego gimnazjum i liceum oraz studenci. Większość z nich, nigdy nie miała do czynienia z teatrem tak więc zaczynaliśmy od scenicznego alfabetu. Po prawie rocznej pracy, należy dodać, że nasze spotkania odbywają się tylko raz w tygodniu, porwaliśmy się na wystawienie pierwszej naszej premiery, „Niedźwiedź” Antona Pawłowicza Czechowa. A zatem jak widać zaczęliśmy zabawę w teatr od klasyki, ale na czym jak nie na klasyce można nauczyć się rzemiosła aktorskiego.
Następną naszą premierą były, tego samego autora, „Oświadczyny”. Powstał zatem Czechowowski dyptyk. A co dalej? Dalej była premiera „Na pełnym morzu” Sławomira Mrożka i „Jedno słowo kochającej kobiety” Kornela Makuszyńskiego. W najbliższych planach mamy spektakle Izabeli Degórskiej, Tomasza Łysiaka i Hrabiego Fredry.

Jeśli chcesz doświadczyć śmiechu i płaczu, pogaduch leżąc lub siedząc na dywanie, poćwiczyć z doświadczonym aktorem, wypić kawę/herbatę lub po prostu obejrzeć kilka dobrych spektakli – przyjdź!

 

Źródło: mdkwolomin.pl


 







Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności". wiem, zamknij