Zaloguj

Aktualności

2014-10-22
III miejsce Ząbkovii w V Turnieju Orlika

W dniach 15-18 października 2014 roku drużyna UKS Ząbkovia Ząbki grała w Finale Ogólnopolskim V Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP.

W środę dziewczynki wzięły udział w Quizie Orlika nagrywanym przez TVP. Nagranie programu można obejrzeć pod następującym adresem:
W czasie, gdy zawodniczki sprawdzały swoją wiedzę piłkarską trenerzy uczestniczyli w losowaniu grup.
UKS Ząbkovia Ząbki trafiła do grupy F:
  • MUKS 1 Gorzów Wielkopolski
  • UKS Ząbkovia Ząbki
  • ZS Regnów
  • UKS Orzeł 2010 Wałcz
W czwartek po śniadaniu zawodniczki Ząbkovii spacerowały po warszawskich Łazienkach, a po obiedzie rozpoczęły rywalizację piłkarską.

W pierwszym meczu z MUKS 1 Gorzów Wielkopolski w końcówce pierwszej połowy spotkania prowadzenie naszej drużynie dał celny strzał Klaudii Zielińskiej.
Po zmianie stron nasze dziewczęta nadal atakowały, ale niestety były bardzo nieskuteczne. W 16-tej minucie meczu po szybkiej kontrze gorzowianki doprowadziły do wyrównania, a w ostatniej sekundzie meczu strzeliły zwycięską bramkę.
MUKS 1 Gorzów Wielkopolski - UKS Ząbkovia Ząbki 2:1
Drugie spotkanie to pojedynek z UKS Orzeł 2010 Wałcz. W 4-tej minucie dziewczęta z zachodniopomorskiego skutecznie wykorzystały rzut wolny i wyszły na prowadzenie. W ostatniej minucie pierwszej połowy bramkę wyrównująca strzeliła Julia Grządkowska. W drugiej połowie meczu nasze dziewczynki nadal prowadziły grę, ale znów zawiodła skuteczność.
UKS Ząbkovia Ząbki - UKS Orzeł 2010 Wałcz 1:1
Ostatnim grupowym przeciwnikiem UKS Ząbkovia Ząbki był zespół ZS Regnów, który pokonał 2:0 UKS Orzeł 2010 Wałcz i zremisował 1:1 z zespołem MUKS 1 Gorzów Wielkopolski. W 3-ej minucie spotkania pierwszą bramkę dla Ząbkovii strzeliła Martyna Florczuk, w trzy minuty później na listę strzelczyń wpisała się Julka Grządkowska, a w ostatniej minucie pierwszej połowy po precyzyjnym podaniu Oliwi Piotrowskiej bramkarkę z Regnowa pokonała Ania Kodym. Po zmianie stron w 16-tej minucie bramkę strzeliła Ola Sulisz. W 17-tej minucie meczu nasza bramkarka uległa kontuzji kolana i została odwieziona do szpitala. Na minutę przed końcem spotkania dziewczęta z Regnowa strzeliły honorową bramkę.
UKS Ząbkovia Ząbki - ZS Regnów 4:1
W rozgrywkach grupowych UKS Ząbkovia Ząbki zdobyła 4 punkty i awansowała do ćwierćfinału A z II miejsca w grupie.
W piątek nasza drużyna w pierwszym spotkaniu grała ze zwycięzcą grupy E - drużyną ZSP Biała Nyska/PSP Sidzina. Po pierwszej połowie spotkania był bezbramkowy remis. W drugiej części meczu celne strzały Martyny Florczuk i Julii Grządkowskiej dały naszym dziewczętom awans do półfinału.
UKS Ząbkovia Ząbki - ZSP Biała Nyska/PSP Sidzina 2:0
W meczu półfinałowym z zespołem Orlik Skawina w 7-ej minucie spotkania nasza drużyna straciła bramkę. Mimo ambitnej gry i licznych prób nie udało się naszym zawodniczkom doprowadzić do wyrównania i pozostała nam już tylko walka o brązowe medale.
UKS Ząbkovia Ząbki - Orlik Skawina 0:1
W walce o podium nasza drużyna spotkała się z zespołem 21+ Wałbrzych. W ostatniej minucie pierwszej połowy spotkania rzut karny skutecznie wykorzystała Martyna Florczuk. W minutę po rozpoczęciu drugiej części meczu do wyrównania doprowadziły dziewczęta z Wałbrzycha. Na minutę przed końcem spotkania bramkarkę naszych przeciwniczek pokonała Ania Kodym.
21+ Wałbrzych - UKS Ząbkovia Ząbki 1:2
Po wywalczeniu brązowych medali dziewczętom należał się relaks - obejrzały więc na żywo mecz ligowy pomiędzy Legią Warszawa i Lechią Gdańsk.
Sobota to dzień Wielkiego Finału na warszawskim Torwarze. Nasze dziewczynki oglądały mecze o zwycięstwo w V Turnieju Orlika i odebrały brązowe medale z rąk wspaniałych polskich sportowców : Anity Włodarczyk i Mariana Sypniewskiego. Puchar za III miejsce nasza kapitan odebrała z rąk Ministra Sportu i Turystyki Andrzeja Biernata.
Skład "brązowej" drużyny: Patrycja Bartosiewicz (bramkarka), Martyna Florczuk (kapitan), Julia Grządkowska, Ania Kodym, Ada Krawczyk, Oliwia Piotrowska, Milena Prochowska, Ola Sulisz i Klaudia Zielińska.
Trenerzy: Marcin Wojda i Jarosław Dobrowolski.