Sport

2015-05-04
UKS Ząbkovia Ząbki Wicemistrzyniami Polski!
Oliwia Katowicz najlepszą zawodniczką finałów!

Przez trzy dni dziewczęta z UKS Ząbkovia Ząbki grały w Finale Ogólnopolskim XV Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku (Mistrzostwa Polski). Reprezentowały województwo mazowieckie.

30 kwietnia po zameldowaniu w hotelu piłkarki z Ząbek wraz z pozostałymi uczestnikami Finału udały się na Plac Defilad, gdzie odbyło się losowanie grup. Nasze dziewczęta trafiły do grupy H wraz z reprezentacjami województw: pomorskiego, łódzkiego i warmińsko - mazurskiego. Po ceremonii losowania zawodniczki przewiezione zostały na obiekty Legii Warszawa, gdzie odbywały się rozgrywki fazy grupowej.
Pierwszy mecz z dziewczętami z województwa pomorskiego Ząbkovia wygrała 5:0 (bramki: Ania Kodym x 3, Julia Grządkowska i Martyna Florczuk).
W drugim spotkaniu grupowym z reprezentacją województwa łódzkiego nasze dziewczęta dwukrotnie musiały "gonić wynik". Do przerwy przegrywały 0:1. W 12 minucie meczu bramkarkę rywalek pokonała Milena Prochowska, potem trafiły piłkarki z łódzkiego, na dwie minuty przed końcem wynik ustaliła Oliwia Katowicz.
W ostatnim meczu fazy grupowej nasze piłkarki pokazały, że mają charakter i są drużyną, która walczy do końca. Do przerwy prowadziły 2:1. Po zmianie stron w ciągu trzech minut straciły trzy bramki i musiały odrabiać straty, co im się udało dzięki trafieniom Martyny Florczuk i Klaudii Zielińskiej. 4 : 4 i awans do ćwierćfinału !!!!!

01 maja na drodze do stefy medalowej w spotkaniu ćwierćfinałowym stanęłam dobrze nam znana drużyna UKS Szóstka Inowrocław (kujawsko - pomorskie). Do przerwy po trafieniach Mileny Prochowskiej i Julii Grzadkowskiej Ząbkovia prowadziła 2:0. Wynik spotkania w ostatniej minucie ustaliła Milena Prochowska skutecznie egzekwując rzut karny. 3:0. Gramy o medale na Stadionie Narodowym !!!!
W walce o mecz o złoto spotkaliśmy się z reprezentacją województwa podkarpackiego. Do przerwy był bezbramkowy remis. W 12 minucie spotkania bramkarkę naszych rywalek pokonała Martyna Florczuk, która w minut później precyzyjne podanie Oliwii Katowicz zamieniła na swoją drugą bramkę w tym meczu. W końcówce spotkania nasze rywalki pokonały Patrycję. Wygrywamy 2: 1 i gramy o tytuł MISTRZYŃ POLSKI !!!!!

02 maja o godz.12.30  na murawie Stadionu Narodowego piłkarki UKS Ząbkovia Ząbki walczyły o zwycięstwo w Turnieju. Wśród naszych kibiców na trybunach Stadionu zasiadł Pan Artur Murawski - Zastępca Burmistrza Miasta Ząbki. Do przerwy był bezbramkowy remis. Na początku drugiej połowy na noszach z boiska zniesiona została Milena Prochowska. W 15-ej minucie spotkania bramkarka naszych przeciwniczek z województwa opolskiego skutecznie wyegzekowała rzut wolny i pokonała Patrycję. W ciągu pięciu ostatnich minut spotkania nasze dziewczęta oddały osiem strzałów na bramkę rywalek - niestety ani razu piłka nie trafiła do siatki.

MEGA SUKCES !!!!

Drugi raz z rzędu jesteśmy WICEMISTRZYNIAMI POLSKI U - 12 !!!!!
Oliwia Katowicz wybrana została NAJLEPSZĄ ZAWODNICZKĄ FINAŁÓW OGÓLNOPOLSKICH !!!!!
Gratulacje dla naszych zawodniczek i gorące podziękowania dla naszych kibiców za nieustający doping !!!!
Skład "srebrnej" drużyny: Patrycja Bartosiewicz (bramkarka), Sara Flaszka, Martyna Florczuk (kapitan), Julia Grządkowska, Oliwia Katowicz, Ania Kodym, Ada Krawczyk, Ada Markiewicz, Milena Prochowska, Justyna Sowa, Ola Sulisz i Klaudia Zielińska.
Trenerzy: Marcin Wojda, Jarosław Dobrowolski i Przemysław Zieliński.
Poza srebrem w kategorii U-12 jedna nasza młodsza zawodniczka - Oliwia Piotrowska, która wzmocniła reprezentację Mazowsza wywalczyła srebro w kategorii U-10.